Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain

Mazury to miejsce wyjątkowe pod względem przyrody, atmosfery, uprzejmości oraz klimatu. Tu każdy czuje się jak u siebie i każdy sam decyduje na co ma ochotę.

Wybór mamy olbrzymi – od miejscowości w której nocujemy po tysiące innych w okolicy – każda skrywa coś niesamowitego, wartego zobaczenia i niespotykanego nigdzie indziej. Pobliskie lasy, łąki, jeziora i rzeki nadają niepowtarzalny klimat nawet zwykłym trasom z punktu A do punktu B.

Mikołajki to wyjątkowa miejscowość, w której można odpocząć o każdej porze roku. Swoisty klimat Mazur nieustannie przyciąga do siebie zwolenników zarówno biernego, jak i czynnego relaksu na łonie natury.

Zwiedzajmy okolicę i zabytki, bawmy się na imprezach, rozkoszujmy przyrodą, róbmy zakupy… albo nie róbmy nic. Odpoczywajmy

Warto odwiedzić

Park Wodny Tropikana

Jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy jest Park Wodny Tropikana. Idealna pozycja dla rodzin z dziećmi – bezpieczna i dająca masę radości i wrażeń zarówno najmłodszym jak i starszym.

Wioska Żeglarska

Nabrzeże i port w Mikołajkach to pozycja obowiązkowa – prawdziwa żyjąca wioska. Setki zacumowanych łodzi i jachtów oraz Mnóstwo restauracji, sklepików, straganów, muzyki na żywo. To trzeba zobaczyć.

Gród Galindów

Jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w okolicy. Odwiedzając je cofamy się w czasie aby poznać ciekawą historię rodu Galindów kiedyś zamieszkujących te tereny. W sezonie letnim warto wybrać się podczas inscenizacji.

Wilczy Szaniec

Wilczy Szaniec to dawna kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych, na wschód od leżącej na skraju lasu wsi Gierłoż. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR.

Święta Lipka

Barokowe sanktuarium maryjne – Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce. Od 2018 posiada status pomnika historii. Przybył tu także ostatni wielki mistrz krzyżacki w Prusach Zakonnych Albrecht.

Park Dzikich Zwierząt

Położenie parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. W parku prowadzone są prace związane z ochroną gatunków obecnie ginących i zagrożonych, jak kuraki leśne czy ryś nizinny.